Науковці дослідили, чому люди настільки залежні від смартфонів

Науковці з Міського університету Гонконґу вирішили ґрунтовніше вивчити стан тривоги, який відчуває людина без свого смартфону. Для цього було проведено низку соціальних експериментів і тестів, щоб зрозуміти, які психологічні процеси відбуваються в нашому мозку при відсутності ґаджета. Про це повідомляє РБК.

Номофобію (залежність від смартфонів) психологи вже давно визначили як окрему, особливу і дуже серйозну хворобу. Значний відсоток сучасних людей не може розлучитися зі своїми смартфонами ні на хвилину.

Раніше основною причиною номофобії вважали боязнь пропустити важливий дзвінок, однак нині ситуація змінилася. Ґаджети вже використовують не стільки для телефонних розмов, як для мобільних ігор і прогулянок інтернетом.

Дослідження підтвердили, що зараз власник смартфона розглядає його як частину себе, якийсь додатковий орган. Багато хто вже не запам’ятовує відомі їм факти і новини, оскільки  знають, що в будь-який момент можуть відразу ж знайти потрібну інформацію.

Частина людей сприймає смартфон як щоденник, що робить його дуже особистою річчю. Такі гаджетомани звикли керувати всім через кишеньковий комп’ютер – за допомогою нього вони фотографують, діляться інформацією, ведуть акаунти в соціальних мережах.

Водночас учені переконані, що чим більше «розумними» будуть ставати наші пристрої, тим більше буде рости залежність користувачів.

На тлі цього дослідження його автори висловлюють сподівання, що незабаром багато хто зрозуміє небезпеку від необхідності покладатися в усьому.

Читайте: На Гаваях заборонять користуватися смартфоном на пішохідному переході

БЕЗ КОМЕНТАРІВ