Учені наблизилася до революції у лікуванні зору

Італійські науковці створили заміну сітківки ока. Нині винахід відновлює втрачений зір у щурів, але скоро імплант мають випробувати на людях. Про це повідомляє Science Alert.

Учені розповіли, що імплант перетворює світло на електричний сигнал, який стимулює нейрони зору. Цей винахід може допомогти мільйонам людей із захворюваннями сітківки ока, пише

Протез боротиметься із захворюванням, як пігментний ретиніт, при якому клітини фоторецепторів в оці руйнуються, що призводить до сліпоти, проте нейрони сітківки не пошкоджуються.

За словами науковців, імплант було створено з тонкого шару провідного полімеру, який розміщений на шовковій основі і покритий напівпровідниковим полімером.

Крім того, дослідники зазначили, що напівпровідниковий полімер поглинає фотони, коли світло проникає в кришталик ока. Під час цього електрика стимулює нейрони сітківки ока. Протез успішно перевірили на щурах.

Науковці планують провести перші випробування на людях уже у другій половині цього року, а зібрати попередні результати протягом 2018 року. Щоправда, учені попередили, що результат, отриманий в дослідах з людьми, може відрізнятися від дослідів із тваринами.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ