Учені хочуть створити озеро на Марсі штучним способом

Дослідницька група розробила план падіння астероїда на Марс до 2036 року. Учені стверджують, що падіння невеликого астероїда призведе до танення підґрунтового льоду і до утворення озера в кратері. Про це повідомляє Space.com.

Як пояснили фахівці, концепція під назвою Mars Terraformer Transfer передбачає використання вже до 2036 року автоматичної міжпланетної станції Shepard для того, щоб спочатку пристикуватися до невеликого за масою небесного уламку, а потім направити його на поверхню Марса.

У результаті падіння небесного тіла на поверхні утворюється кратер, який заповниться водою від танення підземного льоду. Після такого удару клімат у цьому марсіанському регіоні стане значно м’якше, переконують учені.

Біля нової водойми могли б розміщуватися житлові куполи колоністів, а оранжереї, розміщені в таких приміщеннях, забезпечили би з часом марсіанську колонію продовольством і дозволили скоротити витрати на переміщення вантажів з Землі.

«Нова концепція пропонує зробити укриття, які будуть масштабуватися до мільйонів кубічних метрів, тобто до розмірів стадіону», – розповіли автори ідеї.

Читайте: У NASA показали нові кадри кумедного супутника Сатурна (відео)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ