Прийом знеболювальних препаратів збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань

Експерти Університету Монреаля довели, що прийом знеболювальних препаратів збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Про це повідомляє Science Alert.

За словами учених, такі результати стосуються препаратів ібупрофен, целекоксіб, диклофенак, напроксен і рофекоксіб. Це так звані нестероїдні протизапальні засоби.

Канадські вчені проаналізували дані майже 500 тисяч пацієнтів. Виявилось, що будь-яка доза цих ліків може спричинити серцевий напад навіть після першого тижня. Ризик може збільшуватись на 25%.

Однак 25% тут стосується не окремої людини, а групи людей. Тобто частота серцевих нападів у добровольців, які приймали ліки, зростає на чверть, тобто, наприклад, з 4 до 5 %.

«Ризики відносно невеликі і для більшості людей, у яких немає високого ризику серцевого нападу, ці висновки мають мінімальні наслідки. Усі ефективні ліки мають небажані ефекти, в тому числі і знеболювальні, але це дослідження не причина, щоби викликати занепокоєння у більшості споживачів цих препаратів», – підкреслив фармаколог Стівен Еванс.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ