На супутнику Сатурна може існувати життя

Міжнародна група вчених відкрила інтенсивне теплове випромінювання, що надходить із надр супутника Сатурна Енцеладі. Згідно з попередніми оцінками, його джерело розташоване в 30-50 кілометрах на північ від «тигрових борозен». Про це повідомив Nature Astronomy.

Таким чином, на супутнику Сатурна Енцеладі вчені знайшли докази існування теплого океану, що може свідчити про наявність життя.

Отримана інформація вказує, що на глибині кількох кілометрів під поверхнею південного полюса місяця може розташовуватися величезний океан рідкої води.

Такі сенсаційні висновки дослідники отримали з аналізу даних, проведених 6 листопада 2011 року науковим інструментом RADAR космічної станції Cassini. Тоді апарат перебував на відстані близько 500 кілометрів від місяця.

Дослідники стверджують, що хімічний склад викидів кріовулканів Енцелада є сприятливим для зародження життя, а температура океану може досягати 90 градусів за Цельсієм.

Крім того, слід зауважити, що супутник Енцелад, як і супутник Юпітера Європу або Марс, вважають одними з найбільш імовірних місць позаземного життя у Сонячній системі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ