Переважання однієї з рук залежить не від головного мозку, а від спинного

За ліворукість чи праворукість відповідає спинний мозок людини, причому ще до утворення його зв’язку з головним. Крім того, чи стане дитина шульгою – залежить від навколишнього середовища. Цього висновку дійшли вчені з Рурського університету, пише Дзеркало тижня.

Науковці спостерігали за ембріонами в утробі й встановили, що вже на 13 тижні вони воліють смоктати палець правої або лівої руки. Рухи рук відбуваються завдяки роботі моторної кори головного мозку, яка надсилає сигнали спинному мозку. Але на цьому етапі розвитку зв’язок між корою і спинним мозком ще не сформований. Тож, вчені дійшли думки, що переважання однієї з рук залежить не від головного мозку, а від спинного.

Дослідники спостерігали також за експресією генів у п’яти плодів на 8-12 тижні розвитку і виявили різницю між кількістю генів, що експресуються на праву і ліву частини спинного мозку. Ця різниця була помітна в тих областях, які відповідають за рухи рук і ніг. Причиною такої асиметрії вчені називали вплив навколишнього середовища. На їхню думку, він призводить до більшої активності певної сторони спинного мозку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ