Китайські вчені вперше здійснили телепортацію на відстань понад 500 км

Китайські фахівці вперше здійснили телепортаціюю із Землі на штучний супутник. Фотон подолав відстань понад 500 км і телепортувався на «Мо-цзи», перший супутник, спеціально призначений для квантової комунікації, повідомляє Hightech.

«Ми повідомляємо про першу квантову телепортацію незалежного однофотонного кубіта з наземної обсерваторії в супутник на навколоземній орбіті – через канал вихідного зв’язку – на дистанції до 1400 км», – заявили китайські учені.

Телепортація стала вже звичайною операцією у квантовій оптиці. Вона ґрунтується на феномені квантової заплутаності, коли два квантових об’єкти, у цьому випадку – фотони, формуються в один і той же час та місце і мають однакові хвильові функції. Навіть якщо їх розділити на велику відстань, зв’язок між ними збережеться і виміри одного вплинуть й на стан іншого.

Після запуску одного з пари фотонів із Землі вчені виміряли другий, щоб підтвердити, що заплутаність була. Протягом 32 днів вони надсилали мільйони фотонів й виявили позитивні результати в 911 випадках.

Теоретично відстань не повинна впливати на телепортацію, але заплутаність легко порушити.

Минулі експерименти обмежувалися 100 км, однак «Мо-цзи» вдалося передати сигнал з висоти від 500 км в зеніті до 1400 км, коли він розташований у горизонті, і більшу частину цієї дистанції фотон рухався в вакуумі. Щоби мінімізувати вплив атмосфери, китайські вчені розмістили наземну станцію на Тибеті на висоті більше 4 кілометрів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ