Учені вперше здійснили телепортацію за межі Землі

Китайські вчені вперше здійснили телепортацію на відстань понад 500 км

Китайські фахівці вперше здійснили телепортаціюю із Землі на штучний супутник. Фотон подолав відстань понад 500 км і телепортувався на «Мо-цзи», перший супутник, спеціально призначений для квантової комунікації, повідомляє Hightech.

«Ми повідомляємо про першу квантову телепортацію незалежного однофотонного кубіта з наземної обсерваторії в супутник на навколоземній орбіті – через канал вихідного зв’язку – на дистанції до 1400 км», – заявили китайські учені.

Телепортація стала вже звичайною операцією у квантовій оптиці. Вона ґрунтується на феномені квантової заплутаності, коли два квантових об’єкти, у цьому випадку – фотони, формуються в один і той же час та місце і мають однакові хвильові функції. Навіть якщо їх розділити на велику відстань, зв’язок між ними збережеться і виміри одного вплинуть й на стан іншого.

Після запуску одного з пари фотонів із Землі вчені виміряли другий, щоб підтвердити, що заплутаність була. Протягом 32 днів вони надсилали мільйони фотонів й виявили позитивні результати в 911 випадках.

Теоретично відстань не повинна впливати на телепортацію, але заплутаність легко порушити.

Минулі експерименти обмежувалися 100 км, однак «Мо-цзи» вдалося передати сигнал з висоти від 500 км в зеніті до 1400 км, коли він розташований у горизонті, і більшу частину цієї дистанції фотон рухався в вакуумі. Щоби мінімізувати вплив атмосфери, китайські вчені розмістили наземну станцію на Тибеті на висоті більше 4 кілометрів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ