Учені назвали причину багатьох природних лих

Група геофізиків зі США довела, що більшість екстремальних погодних явищ, спостережуваних на середніх широтах Землі, пов’язані з невидимими атмосферними річками – потоками водяної пари у газовій оболонці. Про це інформують Цікавості.

Учені стверджують, що такі річки виявилися тим або іншим чином причетні до приблизно 75% випадків аномальних вітрів або опадів на середніх широтах. Усього з 1997 року по 2003 рік з наявністю потоків водяної пари в газовій оболонці планети пов’язані 14 із 19 катастроф, матеріальний збиток кожної з яких склав понад мільярд доларів.

До таких висновків науковці прийшли, здійснивши реконструкцію погодних умов 1997-2014 років.

Для цього геофізики використовували дані з західної частини Канади, Північної Європи, Нової Зеландії та Південної Америки, де потоки водяної пари в газовій оболонці планети спостерігаються в середньому 30-35 днів за рік.

Слід зазначити, що атмосферні річки відповідають за 30-50 відсотків річного рівня опадів на західному узбережжі США. Обсяг води, що переноситься великими повітряними потоками, у 7-15 разів перевищує кількість рідини, що міститься в Міссісіпі – найбільшій річці Північної Америки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ