Науковці уперше в історії стерли спогад із пам’яті, однак поки лише у молюска

Американські і канадські вчені змогли «стерти» один із кількох спогадів, щоправда поки лише у молюска. За словами науковців, нове відкриття в перспективі може допомогти людям із посттравматичним стресовим розладом. Про це повідомив Science Alert.

Експеримент здійснила команда вчених з американського медичного центру Колумбійського університету і канадського Університету Макґілла, які проаналізували нейрони молюсків роду Aplysia (морські зайці).

Дослідники намагались перевірити гіпотезу, яка пояснює, чому спогади про інциденти, що принесли поганий досвід, можуть самі викликати занепокоєння.

Науковцям вдалося показати, що клітинні аналоги довгострокових спогадів у молюска можна видаляти незалежно один від одного, тобто блокуючи дію різних підвидів протеїнкінази М-білка, який бере участь в створенні і зберіганні цих довгострокових спогадів.

Це дало змогу встановити, що виборче блокування одного з протеїнів може призвести до видалення асоціативної або неасоціативної пам’яті.

«Один з основних напрямків нашого нинішнього дослідження полягає в розробці стратегій для усунення проблемного неасоціативного спогада, яке може відбитися на мозку під час травматичного досвіду без шкоди для асоціативних спогадів, які можуть допомогти людям приймати обґрунтовані рішення в майбутньому», – підкреслив один із авторів дослідження Самуель Шахер.

У наступних дослідженнях учені мають на таких же доклінічних моделях детальніше розібратися, як і де виробляються і працюють молекули протеїнкінази М.

«Стирання спогадів має потенціал, щоб полегшити ПТСР і тривожні розлади шляху видалення неасоціативних спогадів, які викликають неадекватні фізіологічні реакції», – розповіли фахівці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ