За словами Гриневич, підвищення зарплат планувалося поступово запроваджувати до 2023 року

До 2023 року мінімальну зарплату для українських вчителів хочуть підвищити до 9600 гривень. Це обійдеться додатково в 40 мільярдів гривень. Про це в кулуарах Верховної Ради заявила міністр освіти Лілія Гриневич, повідомляє Еспресо.TV.

Вона нагадала, що у законопроекті пропонувалося  встановити мінімальну зарплату для вчителів найнижчої кваліфікації на рівні 6400 гривень, тобто на рівні чотирьох прожиткових мінімумів без врахування доплат.

«Під поправку в залі не знайшлося достатньої кількості голосів. У результаті вона була провалена. І ми повертаємося до попередньої редакції – три мінімальні заробітні плати. Це 9600 гривень, тобто ще орієнтовно понад 40 мільярдів гривень додатково до цих 80 млрд грн», – наголосила Гриневич.

Наадаємо, 5 вересня депутати підтримали в цілому законопроект «Про освіту» (№3491-д). «За» проголосували 255 нардепів, проти – 20, утрималися – 16.

Відтак в Україні почнеться реалізація концепції «Нова українська школа». Зокрема, обов’язкове навчання дітей у школі тепер починатиметься не у 7, а 6 років і загалом триватиме 12 років.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ