Угода про ЗВТ Україна-ЄС
Угода про ЗВТ Україна і ЄС набула чинності

Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом 1 січня 2016 року нарешті набула чинності, передає УНІАН.

Як зазначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

Що стосується зниження ввізних мит на європейську продукцію, то, як зазначила днями замміністра економрозвитку Наталія Микольська, набуття чинності ЗВТ не призведе до великого напливу європейських товарів.

За даними МЕРТ, з 1 січня 2016 року нульові ставки буде запроваджено для промислових і сільськогосподарських товарів, товарів переробної та харчової промисловості. Крім того, на товари текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насіннєву продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудеться симетричне скасування ввізних мит Україною та ЄС.

Надалі тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом трирічного періоду (на деякі види рибної продукції, взуття, труби та ін.), 5-річного періоду (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер і ін.) і 7-річного періоду (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива тощо).

Своєю чергою, Україна отримає можливість знизити ввізні мита протягом перехідного періоду: протягом 3 років – на капелюхи, парасольки, бруківку тощо; 5 років – на посуд, обладнання для мийки, трактори тощо; 7 років – на автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами тощо; і 10 років – на легкові автомобілі.

Крім того, згідно з Угодою про ЗВТ, розміщення в Україні виробництва повинні будуть запровадити європейські стандарти протягом 7 років, українські компанії зможуть брати участь у держзакупівлях в країнах ЄС.

Читайте: Єврокомісія розвінчала кремлівські міфи про зону вільної торгівлі Україна–ЄС

Як повідомляв Інформаційний Акцент, документ про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом з ЄС був підписаний 27 червня 2014 року як частина ширшої Угоди про асоціацію, але був відстрочений на рік на прохання Росії для проведення з нею консультацій,  що завершилися у підсумку безрезультатно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ