В Угорщині затримали шахраїв, які друкували гривні і долари на замовлення з України
В Угорщині затримали шахраїв, які друкували гривні і долари на замовлення з України

Співробітники угорського Національного бюро розслідувань затримали двох мешканців села Нікладхаза, розташованого неподалік міста Мікшольц. Їх звинувачують у виготовленні фальшивих доларів США та українських гривень. Про це повідомляє Mukachevo.net з посиланням на угорських правоохоронців.

Зокрема, було арештовано двох спільників – 54-річного Іштвана М. та 59-річного Іштвана С. За їхніми свідченнями, на початку 2015 року вони зайнялися виготовленням підроблених 20-доларових купюр. Виробництво розгорнули у місті Мішкольц на базі приватної друкарні. А фальшиві гроші планували збувати в Україну.

Чоловіків затримали 31 липня. Під час обшуку слідчім вдалося знайти 1826 спеціальних аркушів, на яких були надруковані 20-доларові купюри високої якості. Поліція також виявила та вилучила всі інструменти, кліше та друкарські машини, за допомогою яких виготовляли підробки. Загалом злочинці лише за рахунок однієї цієї надрукованої партії могли розраховувати на прибуток у понад 123 млн форинтів (440 тисяч доларів). Також знайдено друкарські форми кліше та 1000 аркушів, які готували для друкування 200-гривневих українських купюр.

Затримані вже дають свідчення й стверджують, що працювали на замовлення з України, де мали збуватися фальшиві долари та гривні. Чи призначалися вони для східних регіонів для виплат сепаратистам, наразі невідомо.

Також у зв’язку із затриманням зазначених осіб уже виник політичний скандал – один із них виявився активним членом праворадикальної партії «Йоббік», яка не приховує своїх зв’язків із Москвою та підтримує терористів на сході України. Однак місцеве представництво «Йоббік» уже заявило, що Іштван С. ще у кінці 2014 року вийшов з партії.

Читайте: Фальшивомонетник-«чародій» примудрився обдурити банківський термінал

Інформаційний Акцент