Віктор Орбан вважає діяльнсть НКО «небезпечною»

20 лютого угорський парламент почне розгляд законопроекту, який запроваджує обмеження щодо некомерційних організацій, які займаються допомогою біженцям. Про це інформує Німецька хвиля.

Серед іншого документ передбачає запровадження 25-відсоткового податку на одержувану організаціями матеріальну допомогу з-за кордону, а також заборону співробітникам НКО проживати в прикордонних регіонах країни.

Крім того, НКО, які хочуть допомагати біженцям і претендентам на політичний притулок, повинні будуть отримувати дозвіл від угорського міністерства внутрішніх справ. Організації, які відмовляться дотримуватися цієї вимоги, обкладатимуть великими штрафами. Крім того, їх можуть закрити за рішенням влади.

Для ухвалення цього законопроекту необхідно дві третини більшості голосів парламентарів, яких на сьогодні поки що немає. Очікується, що голосування за законопроект відбудеться після парламентських виборів, що призначені на 8 квітня.

У свою чергу, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступає за закриття некомерційних організацій, які відстоюють права біженців і претендентів на політичний притулок.

«Якщо вони не припинять свою небезпечну діяльність, ми просто виставимо їх з країни, якими б впливовими або багатими вони не були», – сказав 18 лютого глава угорського уряду.