Очільник угорського МЗС Петер Сійярто зауважив, що країна просить вжити невідкладних заходів, щоби український закон про освіту не набув чинності

Угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти. Про це повідомляє видання Радіо Свобода.

Звернення направили до Генсекретаря ОБСЄ, уповноваженого організації у справах нацменшин та чинного голови ОБСЄ, до верховного комісара ООН із прав людини і комісара ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства.

У документі наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.

Очільник угорського МЗС Петер Сійярто зауважив, що країна також просить вжити невідкладних заходів, аби цей закон не набув чинності.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях. Причиною такого рішення стала реформа освіти в Україні. На думку Будапешта, вона «унеможливлює отримання нацменшинами України, включно з 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти на рідній мові».

Нагадаємо, 5 вересня депутати підтримали в цілому законопроект «Про освіту» (№3491-д).   Згідно з ним, дозволяється вивчення предметів мовою нацменшин лише в початковій школі. Далі – з 5 класу – школярі вчитимуться винятково українською. І державною мовою складатимуть ЗНО. Як уточнила голова комітету з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар, російських шкіл комунальної власності не буде взагалі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ