Петер Сійярто вчергове заявляє про порушення прав національних меншин

Будапешт знову тисне на Київ: мовляв, якщо Україна відкличе закон про освіту, Угорщина підтримуватиме європейські та євроатлантичні прагнення нашої держави.  Про це інформує Слово і діло

У Брюсселі під час зустрічі глав МЗС країн НАТО очільник угорського зовнішньополітичного відомства Петер Сійярто повідомив, що Україна, ухваливши новий закон про освіту, порушила зобов’язання перед НАТО, тому повинна відкликати його.

«Проігнорувавши права меншин і ухваливши новий закон про освіту, Україна не тільки порушила зобов’язання перед ЄС, але і перед НАТО», – вважає міністр.

Також Сійярто підкреслив, що Угорщина не буде жертвувати інтересами закарпатських угорців в одній геополітичній грі. З його слів, Україна сама винна в ситуації, що склалася, і якщо для неї важливо відновити співпрацю з НАТО, то вона повинна відкликати закон про освіту.

«Якщо Київ відкличе закон, Угорщина знову стане найбільш голосно висловлюватися на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України», – пообіцяв міністр.

Як відомо, відносини між Україною та Угорщиною загострились після ухвалення  закону «Про освіту», який набув чинності 28 вересня.

Голова угорського МЗС Петер Сіярто заявляв, що він створює гіршу ситуацію на теренах освіти для угорців і представників інших нацменшин в Україні, ніж за часів колишнього СРСР. За його словами, Угорщина і Румунія вирішили об’єднати зусилля, щоби змусити Україну змінити закон.

Також Петер Сійярто погрожував ініціювати перегляд Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у зв’язку з тим, що Закон України «Про освіту» суттєво порушує принципи цього документа. Згодом Будапешт перейшов до блокади ініціатив України в НАТО.

Зазначимо, висновки Венеційської комісії щодо закону України «Про освіту» очікуються приблизно 11 грудня.

Водночас прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що позитивне рішення Венеційської комісії щодо українського закону про освіту не зніме претензій Будапешта до Києва.

Також варто зазначити, що офіційний Будапешт неодноразово заявляв, що етнічні угорці за кордоном мають право на автономію та угорське громадянство.