Глава угорського МЗС Пейтер Сійярто доручив на всіх форумах ООН, ОБСЄ та ЄС порушувати питання про внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту

Реформа освіти в Україні настільки обурила офіційний Будапешт, що Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях. Міністр закордонних справ країни Пейтер Сійярто вже дав відповідне розпорядження угорським дипломатам. Про це пише Новое время.

Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер уточнив, що причиною такого рішення стала реформа освіти в Україні. На думку Будапешта, вона «унеможливлює отримання нацменшинами України, включно з 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти на рідній мові».

«Сийярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях, а також, що Угорщина відтепер не буде підтримувати важливі для України рішення. На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт порушувати питання про внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту», – заявив Менцер.

Нагадаємо, 5 вересня депутати підтримали в цілому законопроект «Про освіту» (№3491-д).   Згідно з ним, дозволяється вивчення предметів мовою нацменшин лише в початковій школі. Далі – з 5 класу – школярі вчитимуться винятково українською. І державною мовою складатимуть ЗНО. Як уточнила голова комітету з питань свободи слова та інформполітики Вікторія Сюмар, російських шкіл комунальної власності не буде взагалі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше угорський міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Петер Сійярто заявив, що Угорщина вважає цілком нормальною наявність подвійного громадянства для своїх громадян, які проживають в Україні.

А віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн виступив на захист інтересів етнічних угорців за кордоном. Для цього, на його думку, у місцевих парламентах мають бути представлені угорські партії. На його думку, угорці, які мешкають за кордоном, повинні «рухатись в напрямку досягнення автономії».

У свою чергу, письменниця і громадська діячка Лариса Ніцой попереджала, що за кілька років цілком може постати питання про відділення Закарпаття, чиї мешканці готові до інтеграції в угорське суспільство будь-якої хвилини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ