Кров святого Cвященномученика Януарія з густої форми перетворюється на рідку тричі на рік

18 листопада українська спільнота в Італії вшанувала 85-ті роковини Голодомору. З цієї нагоди у Неаполі виставили для почитання найголовнішу реліквію єпархії – ампулу з кров’ю місцевого святого, мученика Януарія. У завершальний момент покладання реліквії до сховища згусток крові святого Януарія розрідився в руках Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Про це повідомляє Секретаріат глави УГКЦ у Римі.

Зазначається, що кожного року в Неаполі, на святого Cвященномученика Януарія, 19 вересня, його кров з густої форми перетворюється на рідку. Таке диво зазвичай відбувається тричі на рік: 19 вересня, 16 травня та в суботу перед першою неділею травня. Востаннє це чудо сталося під час відвідин архиєпархії Святішим Отцем Франциском: кров розрідилася наполовину.

Додамо, що «чудо крові св. Януарія» є викликом для сучасної науки. Кров святого застигла ще у IV столітті і декілька разів на рік переходить у рідкий стан.

Неаполітанського святого почитає як Католицька, так і Православна Церкви. Януарій – італійський священномученик, був єпископом, мученицьку смерть прийняв близько 305 року (йому відрубали голову). Християни Неаполя взяли тіло святого, а його засохлу кров зібрали із землі в посудину.

Місцеве населення вірить, що чудо розрідження крові св. Януарія є знаком того, що він опікується їхнім містом та вислуховує їхні молитви.