Угорщина намагається шантажувати Україну блокуванням вступу в НАТО

Угорщина не блокуватиме вступ України в НАТО лише в разі внесення поправок до законів про мову та освіту. Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Сійярто, вони очікують очікують поправок, «які відновлять права угорців»: «Якщо ідеться про освіту, то угорці, які живуть в Україні, мали стовідсоткову можливість навчатися рідною мовою до моменту, поки «освітній закон» не ухвалили».

Натомість «мовний закон», на думку угорського міністра, «практично вбиває шанси використовувати угорську в держуправлінні, культурі, медіа».

Також політик заявив, що Угорщина сподівається у вирішення цього питання на президента України Володимира Зеленського, а п’ятий глава держави Петро Порошенко нібито провадив антиугорську політику.

Нагадаємо, конфлікт між Україною та Угорщиною триває вже більше року. Спершу Угорщина заблокувала зустрічі в рамках співпраці України з ЄС і НАТО через ухвалений Києвом закон про освіту, що набув чинності 28 вересня 2017 року. Угорській стороні не подобається норма закону щодо обов’язкового отримання освіти державною мовою.

Читайте: Генконсульство Угорщини без погодження встановило в Ужгороді імперський пам’ятник