25 червня українська делегація протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів делегації РФ

Після повернення повноважень російській делегації в ПАРЄ Україна може призупинити свою участь в Асамблеї. Про це заявила в.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова, передає Інтерфакс-Україна

«Делегація збереться і буде вирішувати. В принципі, ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії. І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно», – підкреслила вона.

Народний депутат заявила, що українська делегація протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів делегації РФ у вівторок.

«Ми будемо протестувати. І коли вони залишаться в залі, ми покинемо його. Нехай вони голосують за Генерального секретаря ПАРЄ без України», – розповіла Іонова.

В.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції нагадала, що 6 з 11 депутатів з делегації РФ перебувають під світовими санкціями, оскільки вони голосували за введення військ в Україну.

«Члени парламентської асамблеї здійснюють самогубство, це початок руйнування самої організації», – заявила Іонова, коментуючи резолюцію про повернення делегації РФ.

За її словами, в останні 5 років у подібних критичних ситуаціях на допомогу приходив п’ятий президент Петро Порошенко – «він включався і просто дзвонив кому треба, тримав зв’язок і з Меркель, і з іншими».

Іонова зауважила, що в адміністрації президента Зеленського двічі проігнорували офіційні звернення представників української делегації в ПАРЄ, які пропонували зустрітися з президентом перед його візитом до Франції, щоби розповісти «про всі загрози, оскільки розуміли позицію французів». Вона додала, що німці і французи «останнім часом не приховували свою проросійську політику».

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, в якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

За резолюцію про зміну санкційного режиму та повернення РФ до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, 10 – утримались.

Як свідчать результати голосування, оприлюднені на сайті асамблеї, резолюцію у повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії й Туреччини.

Частково рішення про повернення російської делегації підтримали Швейцарія, Німеччина, Молдова, Чехія, Вірменія і Нідерланди.

Україна і Грузія проголосували проти у повному складі, також проти рішення проголосували більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великої Британії і Швеції.