Гроші зайдуть в Україну двома траншами – по 500 млн кожен

Україна та Європейський Союз підписали меморандум про надання нашій державі траншу на суму в один мільярд євро. Про це інформує 112 Україна.

Під час церемонії підписання президент України Петро Порошенко заявив, що підписані два важливих документа: «Перший документ – це кредитна угода між Україною та Євросоюзом щодо четвертої макрофінансової допомоги в 1 млрд євро. Другий – це меморандум про взаєморозуміння».

Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілено рівномірно – по 500 млн євро кожен. При цьому очікується, що перший транш надійде до України восени цього року після завершення внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів та виконання Україною умов надання першого траншу.

Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Нагадаємо, раніше Рада Європейського Союзу затвердила виділення Україні 1 мільярда євро макрофінансової допомоги.

У рамках старої програми макрофінансової допомоги Україна отримала два транші на 1,2 млрд євро замість спочатку запланованих 1,8 млрд євро. Третій транш був скасовано через те, що Україна виконала 17 умов надання допомоги з 21.

Невиконаними залишилися чотири вимоги – зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронної декларації, закон про кредитні реєстри НБУ і перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.