За словами Насалика, Україна не продовжуватиме співпрацю з Російською Федерацією щодо будівництва ПрАТ «Завод ядерного палива»

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик спростував інформацію про те, що Україна нібито нарощуватиме співпрацю з Росією в сфері атомної енергетики. Про це повідомляє Укрінформ.

«Інформація, розміщена у ЗМІ, є повним фейком. Міністерство не відновлює співпрацю з РФ, а повністю завершує. Питання стоїть про розірвання співпраці. Лист до МЗС щодо перемовин був направлений 12 днів назад. Його зміст не відповідає тому, що було опубліковано у ЗМІ», – заявив Насалик.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, у свою чергу, наголосив, що міністри мають одразу реагувати на подібну інформацію.

«Ні в кого з вас немає мандата вести переговори з країною-агресором. Усі такі речі мають координуватися з МЗС», – наголосив глава уряду.

За словами Насалика, Україна розглядає два варіанти завершення співробітництва з «Росатомом». Якщо китайська компанія не викупить російської частки у проекті заводу ядерного палива, угоду з Росією просто розірвуть.

«Основний меседж – не продовження роботи з «Росатомом», а завершення роботи з «Росатомом». Зустріч проводитимемо або у Європі, або так, як пропонує Китай, – у Пекіні», – сказав Насалик.

За його словами, тристороння зустріч Україна – Росія – Китай стосуватиметься обговорення умов викупу російської частки китайською компанією для будівництва в Україні заводу ядерного палива з китайськими інвестиціями.

«Це два роки роботи. Єдина умова – це виробництво палива для всіх АЕС України», – наголосив Насалик.

Він зазначив, що коли така тристороння зустріч не відбудеться, Україна вперше за вісім років ініціюватиме розірвання угоди з Росією про будівництво заводу ядерного палива.

Раніше ЗМІ повідомляли, що китайська компанія China Nuclear Fuel Corporation висловила зацікавленість у викупі російської частки (50% мінус 1 акція) у проекті будівництва заводу ядерного палива (ПрАТ «Завод ядерного палива») на території України. Крім того, інвестор покриє витрати України, що раніше були здійснені на фінансування будівництва заводу.

Напередодні низка ЗМІ поширила повідомлення про нібито лист міністра енергетики Ігоря Насалика на ім’я першого заступника директора корпорації «Росатом» Кіріла Комарова про перспективи для нарощування співпраці в сфері атомної енергетики.