Президент підписав Указ, згідно з яким список санкцій розширений до 1762 фізичних та 786 юридичних осіб

Президент України Петро Порошенко підписав Указ №176/2018, яким ввів у дію рішення РНБО «Про застосування і внесення змін у персональні спеціальні економічні й інші обмежувальні заходи (санкції)». Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 «Про застосування і внесення змін в персональні спеціальні економічні й інші обмежувальні заходи (санкції)», – йдеться у документі.

Контроль за виконанням рішення Ради нацбезпеки та оборони України Порошенко поклав на секретаря РНБО Олександра Турчинова. Як зазначається, цей указ набрав чинності після його оприлюднення.

Як йдеться у повідомленні на сайті РНБО, відомство розширило список санкцій – він збільшився до 1762 фізичних та 786 юридичних осіб.

«З ініціативи Кабінету Міністрів України та Служби безпеки України були введені санкції до 30 юридичних та 14 фізичних осіб, у зв’язку з чим був оновлений список санкцій, який зараз налічує 1762 фізичні особи та 786 юридичних осіб», – зазначають у Раді нацбезпеки та оборони.

РНБО запровадила санкції, симетричні обмеженням, що їх схвалив уряд США 11 червня 2018 року проти юридичних осіб, причетних до діяльності російських спецслужб у кіберпросторі, зокрема: Науково-дослідний інститут «Квант», ТОВ «Дайвтехносервіс», ТОВ «Цифрові технології безпеки», ERPScan BV, Embedi Limited.

Список юридичних осіб, щодо яких застосовані санкції, доповнений політичними партіями і громадськими організаціями, які брали участь у підготовці та проведенні незаконного голосування на території тимчасово окупованих Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м.Севастополя в рамках виборів до Державної Думи. Це, зокрема: Центральна виборча комісія Російської Федерації, Виборча комісія «Республіки Крим»; Всеросійська політична партія «Єдіная Росія», Політична партія «Ліберально-демократична партія Росії» (ЛДПР), Всеросійська політична партія «Родіна», Політична партія «Демократична партія Росії», Союз ветеранів Афганістану, Політична партія «Патріоти Росії», Загальноросійська громадська організація «Союз пенсіонерів Росії», Всеросійська політична партія «Аграрна партія Росії», політична партія «Комуністична партія Російської Федерації», Всеросійська громадська організація «Бойове братство», Загальноросійський громадський рух «Корпус «За чисті вибори».

«Запроваджені санкції щодо російських підприємств ВПК, а також ДП «Луганський авіаційний ремонтний завод», який знаходиться на окупованій території України та активно використовується державою-агресором проти нашої країни», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, крім названого підприємства, санкції запроваджні відносно: Федерального державного унітарного підприємства «Радіочастотний центр центрального федерального округу», Федерального державного унітарного підприємства «Ордена Трудового Червоного Прапора науково-дослідний інститут радіо», ТОВ «АРД Сатком Сервіс», ТОВ «РусІнтеКо», ТОВ «Алмаз-Антей Телекомунікації», ТОВ «Лідер Буд», ТОВ «ПРОЕКТ», ТОВ «М-Телеком», ТОВ «Альфател», ТОВ «ПБР», ТОВ «АСЗ».

Крім того, санкції запроваджені відносно фізичних осіб, причетних до підготовки та проведення незаконного голосування на території тимчасово окупованих Росією Автономної Республіки Крим та м.Севастополя в рамках виборів до Держдуми, і щодо яких введені санкції Урядом США, серед яких відомий російський мільярдер Аркадій Ротенберґ і члени його сім’ї.