З нагоди свята президент Зеленський запропонував взяти участь у флешмобі

28 червня українці відзначають одне з найважливіших державних свят – День Конституції України.

Основний закон був ухвалений 28 червня 1996 року. Напередодні спікер Верховної Ради Олександр Мороз, відкриваючи засідання, запропонував працювати без перерв до повного ухвалення закону. В результаті засідання тривало близько 20 годин.

Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Були ухвалені проекти про державні символи і державну українську мову.

28 червня, о 9:20 ранку, Конституція України була ухвалена голосами 315 народних депутатів.

Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Ухваленням Конституції в 1996 році ознаменувався початок становлення і розвитку України як нової демократичної і незалежної країни.

Президент України Володимир Зеленський привітав українців зі святом. У відеозверненні він закликав громадян знати, дотримуватися та поважати Конституцію України.

«Дуже хочу, щоби ми любили Конституцію не тільки тому, що це черговий вихідний і можна поїхати за місто на шашлички… Давайте всі собі пообіцяємо знати, нашу Конституцію, а головне – дотримуватися і поважати», –  заявив президент.

«Для цього усій країні я пропоную флешмоб – запиши коротке відео та розкажи про одну зі статтей Конституції України. Хештеґ – «Моя улюблена стаття» (#Мояулюбленастаття, – ред.)», – додав він.

«Почну із себе. «Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю», – про цитував  ст.3 Основного закону президент.

З Днем Конституції, Україно! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦Долучайтесь до флешмобу #мояулюбленастаття

Gepostet von Володимир Зеленський am Donnerstag, 27. Juni 2019