Експерти оцінили перспективи зростання економіки України

У 2019 році в Україні прогнозується зростання економіки на рівні 2,7%. Щоби прискорити ці темпи, потрібен швидкий прогрес у реалізації ключових структурних реформ. При збереженні наявних темпів нашій державі знадобляться понад 50 років, аби досягти рівня доходів сьогоднішньої Польщі. Про це йдеться у прес-релізі Світового банку.

Як зазначається у спеціальній доповіді Світового банку на тему «Використання потенціалу економічного росту України», темпи економічного зростання в нашій країні залишаються надто низькими, щоби зменшити бідність і досягти рівня доходів сусідніх європейських країн.

Так, після 16% сукупного скорочення економіки в 2014-15 роках, економічне зростання відновилося до рівня 2,4% у 2016-2017 роках і 3,3% – у 2018 році, пояснили експерти.

Із точки зору рівня ВВП на душу населення, Україна залишається однією з найбідніших країн регіону, тобто перебуває на рівні Молдови, Вірменії та Грузії, додали у Світовому банку.

«ВВП України на душу населення за паритетом купівельної спроможності, приблизно втричі нижчий, ніж у Польщі, попри аналогічний рівень доходів у 1990 році», – йдеться у доповіді.