Компанії «АВК» належать три заводи – в Дніпрі, Луганську та Донецьку

«Дочка» російського «Внєшекономбанку» – «Промінвестбанк» – відсудив у «Кондитерської фабрики А.В.К» завод у Дніпрі через борги за договором про відкриття кредитної лінії в 1,37 мільярда гривень. Про це повідомляє Finbalance з посиланням на постанову Господарського суду Донецької області.

Суд звернув стягнення на нерухомість, де розташовані виробничі цехи фабрики «АВК», а також основні засоби і транспорт. Згідно з рішенням суду, зазначене майно в рамках процедури виконавчого провадження продадуть на публічних торгах .

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами «Кондитерської фабрики АВК» є Володимир Авраменко та Валерій Кравець.

У жовтні 2016 року Авраменко констатував, що «кредиторами компанії є банки країни-окупанта, а переговори з ними вести складно». За його словами, він готовий був покрити частину боргу АВК, але яку саме частку заборгованості зможе повернути банкам, не уточнив.

«Борг АВК перед кредиторами становить 160 млн доларів. Але ніхто не буде віддавати борги – бізнес зруйнований», – сказав бізнесмен.

Компанії «АВК» належать три заводи – в Дніпрі, Луганську та Донецьку (контроль над двома останніми компанія втратила). Загальна кількість співробітників – 3,5 тис. осіб.

До 2014 року 70% доходів «АВК» припадало на російський ринок, на ньому група займала 6% ринку шоколадної продукції. Після запровадження Росією ембарґо в тому ж році цей ринок був повністю втрачений.