Вітчизняна кіногалузь може втратити темпи розвитку та продукування національних фільмів

Низка громадських організацій кіногалузі написала відкритий лист прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману  щодо утворення Ради з державної підтримки кінематографії.

У листі нагадується, що, згідно із законом «Про державну підтримку кінематографії» від 2017 року, мала бути створена цивілізована, прозора та фахова система ухвалення рішень про надання фінансової підтримки з Держбюджету суб’єтам кінематографії в Україні. 21 березня 2018 року Кабмін ухвалив постанову «Про затвердження Порядку утворення Ради з державної підтримки кінематографії». Українська кіноспільнота очікувала якнайшвидшого завершення всіх формальних процедур щодо утворення зазначеного органу. Восени 2018 року на відкритому та представницькому всеукраїнському конкурсі представники кіноспільноти обрали кандидатури персонального складу Ради з державної підтримки кінематографії. Проте, станом на 1 березня 2019 року уряд так і ухвалив розпорядження про створення цієї Ради, що унеможливлює проведення чергового конкурсного відбору Держкіно на фінансування фільмів (пітчингу).

«При цьому, в держбюджеті на 2019 рік вже передбачені відповідні кошти на створення українських фільмів – але на даний час використання коштів, призначених для фінансування кінематографії в Україні є фактично неможливим», – йдеться у листі.

«Якщо у найближчий час персональний склад Ради з питань кінематографії не буде затверджено, то кіногалузь втратить не лише темпи розвитку та продукування національних фільмів, але й реноме надійного партнера перед зарубіжними партнерами-копродюсерами», – застерігають кінематографісти.

Таким чином, вони просять Володимира Гройсмана вже на найближчому засіданні уряду ухвалити розпорядження Кабінету Міністрів України про утворення Ради з державної підтримки кінематографії та затвердження її персонального складу, обраного представниками кіногалузі України на відкритому та публічному конкурсі.