Президент вкотре наголосив, що цей закон жодним чином не утискає інші мови

15 травня президент Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної. Про це йдеться у повідомленні на сторінці глави держави у Facebook.

«В цей день я, як президент України Петро Порошенко, маю високу честь і унікальну можливість підписати закон про забезпечення функціонування української мови як державної», – сказав він.

«Сьогодні підписанням закону про функціонування української мови як державної ми вчиняємо один із найголовніших актів для збереження української державності. Мова – це фундамент, на якому будується нація і держава», – додав Порошенко.

Глава держави вкотре наголосив, що цей закон жодним чином не утискає інші мови: «…цей закон аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні. Я пишаюся тим, що вдалося без тиску чи примусу зробити за останні 5 років так, щоби це законодавче врегулювання нікого не утискало».

«Ми намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику. Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати, – це думка Москви. Нехай займаються російською мовою. А українцям ми просто дали право слухати українські пісні, дивитися українські фільми, читати українські книги. Бо люди прагнуть це робити. Це модно і драйвово. А немодно – не знати української мови!», – зазначив він. 

Президент подякував народним депутатам, голові Верховної Ради Андрію Парубію та громадським активістам і діячам культури, які підтримували закон.

25 квітня народні депутати ухвалили закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. За це рішення проголосували 278 парламентарів. Повністю проти проголосувала фракція «Опозиційний блок».