Варфоломій підкреслив, що патріархат діє на основі права, наданого йому канонами священних Соборів, які є обов’язковими для всіх православних віруючих

Константинопольський патріарх Варфоломій заявив, що не має наміру відступати в питанні надання автокефалії церкві в Україні. За його словами, це має бути зроблено попри заперечення Російської православної церкви. Про це він заявив, виступаючи на зустрічі з грецькою діаспорою Стамбула, передає УНІАН.

Патріарх Варфоломій підкреслив, що патріархат розв’язує українську церковну проблему на основі права, наданого йому канонами священних Соборів, які є обов’язковими для всіх православних віруючих.

За словами Патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат діє на підставі церковних канонів і бореться, щоби врятувати православ’я від небезпеки націоналізму, зберегти православну світову культуру.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

В Українській православній церкві Київського патріархату розраховують, що Вселенський патріархат надасть Україні томос під час засідання Синоду в другій половині листопада.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

У Російській православній церкві пообіцяли жорстку відповідь її Синоду на дії Константинополя щодо України. Зокрема, 15 жовтня РПЦ заявила, що розриває стосунки з Константинополем.