Журналісти зафіксували автомобілі прокурорів під час фінальних змагань з міні-футболу «Кубок Генерального прокурора України»

Прокурори з усієї України їздять на автомобілях друзів, бабусь, тещ чи дружин, а також мають незадекларовані службові автомобілі. Про це йдеться у розслідуванні програми Наші гроші з Денисом Бігусом

Журналісти упродовж двох місяців слідкували за вихідними прокурорів під час змагань з міні-футболу серед працівників прокуратур різних областей України на «Кубок генпрокурора». Фінальна гра відбулась 8 липня на території спортивного комплексу Національної академії прокуратури України.

Прокурор ГПУ Сергій Павчук приїхав на змагання на автомобілі Mercedes-Benz ML 320. Mercedes записаний на 66-річну Ангеліну Донченко з Яремчі та відсутній у декларації прокурора. З нерухомого майна Павчук задекларував лише користування кімнатою на 16 кв. м, яка належить ГПУ.

Інший прокурор з ГПУ Олександр Мітла приїхав на футбол на Lexus GX 470. Авто задеклароване, але належить не прокурору. У коментарі журналістам «Наших грошей» Мітла розповів, що позашляховик дав йому друг, аби прокурор доглядав за автівкою: «Він хотів його продавати, а я кажу: дай мені. Буду користуватися, доглядати за ним. Він каже: немає питань. У нього три чи чотири».

Видання зауважує, що власник Lexus, на якому їздить прокурор, – екс-бізнесмен, який вийшов з усіх фірм, якими володів.

Заступник прокурора Київської області Ярослав Бендик приїхав вболівати на автомобілі Volkswagen Touareg. Авто записане на його 72-річну тещу Марію Лук’яненко. Жінка зареєстрована як ФОП, що займається роздрібною торгівлею з лотків і на ринках. Іншого бізнесу родина немає. Ймовірно, саме торгівля допомогла тещі прокурора купити зятю і Volkswagen Touareg і будинок під Києвом на 360 кв. м, яким також користується прокурор.

На Lexus 350 своєї дружини приїхав й інший заступник головного прокурора Київської області –  Ігор Грабець. Його дружина – суддя Господарського суду Світлана Грабець.

Начальник відділу прокуратури міста Києва Василь Смітюх приїхав на футбол на INFINITI M35. Авто відсутнє в декларації, а його власник – брат прокурора, екс-нардеп від Партії регіонів – Григорій Смітюх. Під час змагань журналісти зафіксували, як прокурор вживав пиво. Після чого, вже в нетверезому стані, сів за кермо.

Раніше програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» розповідала, як Смітюх спільно з сім’єю отримали кілька земельних ділянок в Жулянах. Саме цю землю 2010 року СБУ арештувало у справі про незаконне виділення ділянок сім’ям суддів, прокурорів і міліціонерів.

Крім Жулян, прокурор також отримав землю в Конча-Заспі. Зокрема, по ділянці в елітному місці має сам прокурор, його брат – екс-депутат, їхні дружини та інші родичі.

Головний прокурор Івано-Франківської обласної прокуратури Олександр Стратюк приїхав вболівати за своїх підлеглих на автомобілі Lincoln Navigator. Автівку придбали на початку 2018 року і записали на дружину прокурора. Крім Lincoln, цього року вона стала власницею трикімнатної квартири в новобудові Івано-Франківська і «Тойоти». А заробила за весь 2017 рік – менше однієї мінімальної зарплати – 3200 грн.

Головного прокурора Київської області Дмитра Чібісова журналісти зафіксували на службовому автомобілі. Натомість в інтерв’ю прокурор повідомив, що його на футбол підвіз друг, а автівка не службова, а «звичайна».

Також на службових автомобілях приїхали прокурори Генеральної прокуратури, Житомирської обласної і прокуратури м. Києва.

Перший заступник Юрія Луценка Дмитро Сторожук в коментарі журналістам також повідомив, що приїхав на службовому авто. Натомість, журналісти зафіксували, як Сторожук сідає в автомобіль, записаний на компанію ТОВ «Товарна біржа «Автоком». Цю компанію господарський суд Київської області ще у 2011 році визнав банкрутом. Згідно даних реєстру фізичних та юридичних осіб  – діяльність фірми припинена. У власності «Автокому» немає ані автомобілів, ані нерухомості. Це під час процедури банкрутства виявив ліквідатор фірми. Саме він подав до суду звіт, згідно якого у фірми немає ні грошей, ні фінансово-бухгалтерської документації, ні рухомого і нерухомого майна.

До 2011 року співвласниками «Автокому» був «Промислово-інвестиційний холдинг «Богдан», який тоді входив в структуру автомобільної корпорації «Богдан» Петра Порошенка, Ігоря Кононенка та Олега Гладковського. Тепер Порошенко – президент, Кононенко – нардеп, Гладковський – у секретаріаті Ради нацбезпеки і оборони. «Промислово-інвестиційний холдинг «Богдан» переписали на сина Гладковського Ігоря.

У відповідь на запит журналістів щодо службових автомобілів, якими користується Дмитро Сторожук, ГПУ не надала відповідь, посилаючись на закон «Про оперативно-розшукову діяльність».