Остання міна типу ПМН була ліквідована 2003 року на Донеччині

Військовослужбовці окремої механізованої бригади імені Короля Данила, що входить до складу Об’єднаних сил, під час облаштування своїх передових позицій в районі населеного пункту Мар’їнка виявили та знешкодили понад 40 мін. Про це повідомляє у Facebook командування Операції об’єднаних сил.

«Під час вивчення фахівцями походження небезпечних знахідок було встановлено, що протипіхотні міни не виготовлялися на території України. І, зокрема, мають маркування іншої держави», – йдеться у повідомленні.

Штаб зазначає, що відповідно до Оттавської конвенції застосування протипіхотних мін як одного з засобів війни заборонено

ПМН-2 – протипіхотна фугасна міна натискної дії. Призначена для виведення з ладу особового складу противника: міна детонує, коли людина наступає на датчик ПМН (чорний хрестоподібний виступ на верхній площині), і травмує стопу.

Україна, яка мала п’ятий за величиною арсенал протипіхотних мін (6 мільйонів), у 2005 році ратифікувала Оттавську конвенцію. Остання міна типу ПМН була ліквідована 2003 року на Донеччині. Натомість Російська Федерація не є учасницею Оттавської конвенції.

#ООС##Операція_ОСВійськовослужбовці окремої механізованої бригади імені Короля Данила, що входить до складу Об'єднаних сил, під час облаштування своїх передових позицій в районі населеного пункту Мар'їнка виявили та знешкодили понад 40 мін.Під час вивчення фахівцями походження небезпечних знахідок, було встановлено, що протипіхотні міни не виготовлялися на території України. І, зокрема, мають маркування іншої держави.Слід зазначити, що відповідно до Оттавської конвенції застосування протипіхотних мін як одного з засобів війни заборонено Довідка: ПМН-2 – протипіхотна фугасна міна натискної дії. Призначена для виведення з ладу особового складу противника. Поразка людині завдається за рахунок руйнування нижньої частини ноги (стопи) при вибуху заряду міни. Міна детонує коли людина наступає на датчик (чорний хрестоподібний виступ на верхній площині) ПМН.Україна мала п’ятий найбільшим арсенал протипіхотних мін у світі (після Китаю, Російської Федерації, США та Пакистану), що дістався їй у спадок від Радянського Союзу та налічував шість мільйонів мін.У 2005 році український парламент ратифікував Оттавську конвенцію. Цей договір спрямований на припинення використання протипіхотних мін як засобу збройної боротьби. Остання міна типу ПМН була ліквідована 2003 року на Донеччині.Російська Федерація не є учасницею Оттавської конвенції.

Gepostet von Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation am Donnerstag, 13. Juni 2019

Як повідомляв Інформаційний Акцент, передові підрозділи 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ ім. короля Данила закріпилися на нових позиціях в місті Мар’їнка Донецької області. Вони перебувають біля околиці житлового масиву Трудовська в найзахіднішому районі Донецька – Петровському.