У Гороховського забрали міграційну карту і вручили підозру в незаконній трудовій діяльності

У Казахстані затримали українського журналіста Олександра Гороховського. Про це повідомляє Factchech.KZ

Гороховського затримали просто під час лекції у місцевій школі журналістики.

У чоловіка забрали міграційну карту і вручили підозру в незаконній трудовій діяльності на території республіки. На нього в поліцію доніс місцевий мешканець.

Вот как сотрудник полиции обосновал задержание Александра Гороховский. Слушайте внимательно, в этом видео он отчётливо называет имя "бдительного" гражданина. Рауль Упоров Тамара Еслямова Тамара Калеева Джохар Утебеков Мұхтар Тайжан Сергей Дуванов Ivar Dale Ирина Медникова Составили адмпротокол. Миграционную карту Александр Гороховский изъяли. Вручили повестку в суд на понедельник.

Gepostet von Лукпан Ахмедьяров am Samstag, 15. September 2018

Суд призначили на 17 вересня. Посольство України уже зв’язується із затриманим і шукає адвоката.

Гороховський читав лекції у школі, що організував місцевий активіст та журналіст Лукпан Ахмедьяров на кошти міжнародного гранту з розвитку свободи слова.

Ахмедьяров відомий у своїй країні опозиціонер. Він влаштовував одиночні пікети за зміну проросійського президента Назарбаєва, який керує країною вже 28 років. П’ять років тому на Ахмедьярова навіть здійснювали замах.

Громадські активісти стверджують, що українців арештовують у подібних ситуаціях не вперше. І робить це КДБ Казахстану цілеспрямовано задля утисків опозиціонерів.

Читайте: Журналіста жорстоко затримали під час антипутінських протестів (відео)