Стрічка «Гірська жінка: на війні» є спільним продуктом України, Ісландії та Франції

Український фільм «Гірська жінка: на війні», створений за підтримки Держкіно, удостоївся нагороди Європейського парламенту LUX Prize 2018 року. Про це повідомляє прес-служба Державного агенства України з питань кіно.

Церемонія нагородження відбулася 14 листопада у Стразбурзі.

Фільм буде перекладений всіма офіційними мовами країн-членів ЄС та продовжуватиме прокат у Європі в рамках «Днів кінофестивалю LUX».

Фільм «Гірська жінка: на війні» нагороджений кінопремію Європейського парламенту LUX PRIZEСтворена за підтримки…

Gepostet von ДержКіно України am Mittwoch, 14. November 2018

Стрічка є спільним продуктом України, Ісландії та Франції. Вона присвячена 50-річній героїні Халле, яка мешкає в Ісландії.

За сюжетом, героїня займається музикою, а у вільний час бореться із забрудненням навколишнього середовища. Так, вона регулярно обриває високовольтні лінії, які йдуть до алюмінієвого заводу, тим самим зупиняючи його роботу. Життя героїні докорінно змінюється після того, як вона усиновляє дівчинку-сироту з України.

На нагороду, крім «Гірської жінки: на війні», також претендували «Стікс» Вольфганга Фішера (Німеччина, Австрія) і документальний фільм «Зворотний бік усього» Міли Турайліч (Сербія, Франція, Катар).

«У цих фільмах розглядаються три ключові теми для майбутнього Європи: ризики, пов’язані з радикальним націоналізмом, невідкладні дії з порятунку навколишнього середовища і необхідність вирішення проблеми міграції», – зазначив президент Європарламенту Антоніо Таяні.