Наразі українські громадяни можуть відвідувати 131 державу без візи

Україна посідає 28-му сходинку в рейтингу «найсильніших» паспортів світу. Минулого року український паспорт розташувався на 32-й сходинці. Про це йдеться у рейтингу Global Passport Power Rank 2018 від порталу Passport Index.

Зокрема, наразі українські громадяни можуть відвідувати 131 державу без візи: у 89 країнах для українців діє безвізовий режим, у 42-х – візу ставлять по приїзду. Мнулого року українці могли подорожувати у 119 країн без віз.

Перше місце у рейтингу посів паспорт Об’єднаних Арабських Еміратів – можливість в’їзду без віз у 167 країн. На другому місці – Німеччина і Сінґапур. З паспортами цих країн можна відвідати без віз 166 країн.

Третю сходинку рейтингу поділили Данія, Швеція, Фінляндія, Люксембург, Франція, Італія, Нідерланди, Іспанія, Норвегія, Південна Корея і США, з паспортами яких можна відвідати без віз 165 країн.

Останнє місце в рейтингу від Passport Index посів Афганістан, паспорт якого дає можливість безвізового в’їзду в 29 країн.

Рейтинг Passport Index оцінює паспорти 193 країн, які входять до складу ООН, і офіційні документи шести територій: Ватикану, Косова, Ґонконґу, Палестинської автономії, Тайваню і Макао.