Тепер українські військові мають право залучатися до Сил швидкого реагування НАТО

140-й центр Сил спеціальних операцій Збройних Сил України пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися до Сил швидкого реагування НАТО. Це впреше в історії підрозділ із країни, яка не є членом Північноатлантичного альянсу, пройшов сертифікацію як підрозділ SOF. Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Сили швидкого реагування НАТО (англ. – NATO Response Force, скороч. – NRF) були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзному Командуванню Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізації мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.

NRF складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР ухвалює Північноатлантична рада. Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної та амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.