Право на субсидії зберігається за тими, хто перебуває за кордоном з метою навчання, лікування або ж як турист

Без субсидій можуть залишитись сім’ї громадян України, які перебувають за кордоном понад два місяці та не сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Про це пише РБК-Україна з посиланням на роз’яснення Міністерства соціальної політики.

Міністр соцполітики Андрій Рева пояснив: «Якщо людина проживає більше 60 днів за кордоном і при цьому вона не платить єдиний соціальний внесок, не платить податок на доходи фізичних осіб в Україні, то такій сім’ї може бути відмовлено в призначені субсидії».

За його словами, такі люди, як правило, живуть і працюють за кордоном.

«Логічно припустити, що вони надають певну матеріальну допомогу іншим членам домогосподарства», – сказав Рева.

Разом з тим, право на субсидії зберігається за тими, хто перебуває за кордоном з метою навчання, лікування або ж як турист.

«Якщо громадяни виїхали за кордон на лікування, на навчання, перебування громадян за кордоном жодним чином не впливає на призначення субсидій», – додав керманич Мінсоцполітики.

Рева також повідомив, що за перше півріччя 2018 року українцям нарахували надлишкових субсидій на п’ять мільярдів гривень.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Рахунковій палаті прогнозують, що 2019 року зменшиться кількість громадян України, які отримуватимуть субсидії.