Соціологи наголошують, що за останні 6 років ставлення до українських історичних постатей в основному покращилося

Соціологи групи «Рейтинг» проаналізували ставлення громадян України до історичних постатей. З’ясувалося, що найбільше українці симпатизують Богдану Хмельницькому (73%), Михайлу Грушевському (68%) та Івану Мазепі (53%).

47% і 43% мають позитивне ставлення до Леоніда Брежнєва та Петра І (негативне 39% та 26% відповідно). До Степана Бандери позитивно ставляться 36% (негативно – 34%), до Симона Петлюри як позитивно, так і негативно ставляться по 30% респондентів.

Скоріше негативно, ніж позитивно опитані ставляться до Владіміра Леніна та Міхаіла Горбачова  (чверть позитивно, а 51-52% негативно). Найгірше ставлення до Іосіфа Сталіна – 21% позитивно, 58% негативно.

Соціологи наголошують, що за останні 6 років ставлення до українських історичних постатей в основному покращилося. Ставлення до Сталіна та Леніна практично не змінилося, а до Петра І – погіршилося.

Суттєві відмінності у сприйнятті у макрорегіональному розрізі спостерігаються щодо російських та радянських історичних постатей, яких значно краще сприймають у південно-східних регіонах. За винятком Горбачова, до якого краще ставляться на Заході. З іншого боку, такі постаті як Петлюра та Бандера краще сприймаються на Заході. Натомість Хмельницький та Грушевський однаково добре оцінюються мешканцями усіх частин України.

Опитування проводилося з 20 по 29 жовтня 2018 року серед двох тисяч респондентів віком від 18 років.

Читайте: Половина українців винуватить у Голодоморі особисто Сталіна – соціологія