Поширювати міф про непрохідність «Свободи» найбільше вигідно президенту РФ Владіміру Путіну, вважає Юрій Сиротюк

Непрохідність націоналістів – це звичайна технологія. А ключова проблема – у вірі. Громадяни просто мають вірити у те, що в Україні українці є прохідними. Про це заявив директор недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк в інтерв’ю виданню Вголос.

За його словами, міф про непрохідність націоналістів в Україні остаточно зруйнували у 2012 році.

«Тоді за тиждень до виборів жодна велика соціологічна фірма не давала «Свободі» більше 3%. Однак «Свобода» тоді набрала 12%, хоча 2% вкрали й залишилось 10%. Потім були вибори 2014 року, коли «Свобода» не пройшла у Парламент, хоча, за даними екзитполів, таки подолала виборчий бар’єр. Але варто пригадати, що у 2014 році націоналісти йшли у Раду двома колонами: «Свобода» і «Правий сектор». На місцевих виборах у 2015 році «Свобода» повторила результат 2012 року, отримала своїх представників на території центральної України, а у Західній Україні три міста – Тернопіль, Хмельницький та Івано-Франківськ – очолили «свободівці». І ці міські голови стали найкращими за всіма рейтингами», – зазначив Сиротюк.

За його словами, наразі націоналісти об’єдналися, але українцям знову розказують про «непрохідність»: «Тому це просто технологія. А ключова проблема – у вірі. Люди мають вірити у те, що в Україні українці є прохідними, і не мають проміняти свій голос на якесь фуфло лише тому, що їх переконують, що хтось інший пройде».

Поширювати міф про непрохідність «Свободи» найбільше вигідно президенту РФ Владіміру Путіну, вважає Сиротюк. За його словами, господар Кремля «пам’ятає, як отримав від націоналістів по зубах на Майдані».

«Мріє, щоби націоналісти були непрохідними і Медведчук, бо він розуміє, що націоналісти у Парламенті не дозволять йому реалізувати його плани просто фізично, бо, як гнали у 2012 році регіоналів, так і Медведчука за колони загонять і не дадуть йому навіть розвернутися», – наголосив він.

Юрій Сиротюк також зазначив, що ті речі, які дуже вигідні Путіну і Медведчуку, зараз озвучує у Західній Україні команда Петра Порошенка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, колишній кандидат у президенти, «свободівець» Руслан Кошулинський розкритикував партію «Європейську солідарність» через її агітацію проти демократичних сил.