Аваков вирішив підзаробити на українській мові

Авакова Міністерство внутрішніх справ України наказує перейменувати навчальні заклади з водіння автомобілем в «учбові», і відповідно, перейменувати і спеціалізовані транспортні засоби. Щоправда, слово «учбовий» є калькою з російської мови і зовсім не притаманне українській.

Про відповідну вимогу заявив головний сервісний центр МВС України у листі про «Переобладнання транспортного засобу в спеціалізований учбовий».

У коментарі Вголосу доктор філологічних наук Ірина Фаріон розкритикувала цю ініціативу, наголосивши, що МВС намагається втрутитися у внутрішню структуру української мови: «Українці ніколи не мали слова «учоба», відповідно – ніколи не було слова «учбовий». Всі адекватні і притомні лексикографічні джерела завжди фіксували у реєстровій позиції лише слово «навчальний». Тепер, наскільки я зрозуміла, почалася доба 30-х років, коли вже замало обмеження статусу української мови як державної – треба тепер втрутитися у її внутрішню структуру, змінити її лексичні одиниці. І ось перша ластівка, звісно, від видатного знавця української мови, продовжувача справи Азарова».

За словами Фаріон, цими змінами Аваков вирішив підзаробити грошей, оскільки тепер, аби перереєструвати навчальні школи з водіння автомобіля в «учбові», треба заплатити 500 грн. Тобто українці тепер платитимуть за знищення мови своїми руками під керівництвом Авакова.

Із вимогою зреагувати на це науковець уже звернулася до Інституту української мови, а також написала відкритого листа до очільника МВС Арсена Авакова.

Читайте: Українці глузують з безграмотності Авакова (фото)