Лідерами рейтингу свободи преси є Норвегія та Швеція

Україна має послабити вплив олігархів на медіа, щоби це сприяло незалежності редакцій українських ЗМІ. Про це йдеться у рейтингу свободи преси міжнародної організації «Репортери без кордонів», передає Українська правда.

Водночас укладачі врахували той факт, що з 2014 року українська влада запровадила низку реформ. Зокрема, йдеться про прозорість структури власності медіа та доступу до публічної інформації.

Таким чином наша держава посіла 102 сходинку в списку, піднявшись на 5 позицій.

Серед проблем організація називає те, що 2016 року влада України не змогла захистити ЗМІ від атак. Йдеться про вбивство журналіста Павла Шеремета, публікацію персональних даних журналістів, яких звинувачують у зраді, підпал приміщень телеканалу «Інтер». До того ж організація зазначає, що окуповані території залишаються зонами беззаконня, де немає ані критичних журналістів, ані іноземних спостерігачів.

Щодо інших країн, то першими у рейтингу свободи преси є Норвегія та Швеція. Польща за правління правоконсерваторів втратила сім позицій та зайняла 54-ту сходинку, зокрема, через посилення контролю влади за суспільним мовником.

Погіршилася ситуація із свободою преси у Великій Британії (40 місце), Нідерландах (5) та Канаді (22). Росія залишилася на 148-й сходинці через придушення опозиційних ЗМІ. США втратили дві позиції та опинилися на 43-му місці. Останніми у рейтингу розмістилися Туркменістан, Еритрея та Північна Корея.

Рейтинг, що його укладає організація «Репортери без кордонів», демонструє ситуацію зі свободою ЗМІ і ґрунтується на оцінці плюралізму незалежності медіа, законодавства і захищеності журналістів та рівні самоцензури в цих країнах. Це не рейтинг якості журналістських матеріалів в окремій країні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ