Норвегія має найбільший індекс людського розвитку в світі

Україна потрапила в число країн з відносно високим рівнем людського розвитку. Разом з Вірменією наша держава посіла 84 сходинку в рейтингу, складеному ООН за підсумками 2016 року. Про це пише Дзеркало тижня.

Основні показники, за якими визначався рейтинг держав, – очікувана тривалість життя, тривалість навчання та валовий національний дохід на душу населення. До того ж враховуються дані про рівні соціальної захищеності, показники здоров’я і культурного розвитку населення, стану злочинності, охорони навколишнього середовища, участі людей в ухваленні рішень.

Згідно з даними доповіді, Норвегія, Австралія, Швейцарія, Німеччина і Данія становлять п’ятірку держав з найвищим рівнем людського розвитку у світі. США – на десятій сходинці.

Росія опинилася в цьому списку на 49 місці, Білорусь – на 52, Казахстан – на 56, Грузія – на 70, Азербайджан – на 78.

У доповіді наголошується, що в період 1990-2015 у всіх регіонах світу середні показники «людського розвитку» значно поліпшилися, проте третина населення нашої планети, як і раніше, живе за межею мінімально допустимого рівня.

Презентація Програми розвитку ООН щодо розвитку людського потенціалу відбулася 21 березня в Стокгольмі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в представленому ООН Глобальному індексі щастя Україна перебуває на 132 місці із 155 країн, між Ґаною та Уґандою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ