Україна також потрапила під продовольче ембарґо Росії, але на «особливих умовах»
Україна також потрапила під продовольче ембарґо Росії, але на «особливих умовах»

Росія розширила список країн, щодо яких застосовує свої санкції, включивши туди Албанію, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн та Україну. Відповідне розпорядження підписав прем’єр РФ Дмітрій Мєдвєдєв.

«У список країн, щодо яких запроваджується заборона на ввезення в Росію сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, додатково включені Республіка Албанія, Чорногорія, Республіка Ісландія, Князівство Ліхтенштейн та Україна (на особливих умовах)», – йдеться в документі.

Зокрема, продовольче ембарґо буде поширено на Україну лише у разі набуття чинності економічної частини асоціації з Євросоюзом.

Нагадаємо, із 1 січня 2016 року має запрацювати всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, відтермінована на півтора року – в жовтні 2014 року в зв’язку з необхідністю проведення переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія. Однак подальші відкладання й переговори, на думку європейської сторони, є непотрібними, а саме відтермінування – згубне для ідеї вільної торгівлі. Також, згідно з програмою роботи українського уряду, затвердженою в грудні 2014 року, Україна розраховує укласти Угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною, Канадою, Ізраїлем, країнами Африки й низкою Балканських країн.

Як відомо, наприкінці червня Росія продовжила контрсанкції щодо західних країн, запроваджені в серпні минулого року. Такий крок РФ зробила у відповідь на продовження санкцій ЄС до кінця січня 2016 року. Раніше в Євросоюзі заявили, що протягом року з початку дії російських контрсанкцій країнам ЄС вдалося збільшити експорт на 5%.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, понад 350 тисяч росіян підписали петицію на сайті Change.org проти знищення санкційних продуктів. Як наголошується, автори ініціативи пропонують скасувати дію указу президента РФ, а санкційні продукти передати малозабезпеченим категоріям населення для прямого призначення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ