Українська енергетика потрапила в пряму залежність від стабільної роботи АЕС

Об’єднана енергетична система України потрапила в небезпечну залежність від атомних електростанцій. Про у статті для ЛIГАБiзнесIнформ пише співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

«Значення ядерної генерації для економіки України зросла в останні роки. Якщо протягом 2015-16 років частка електроенергії, виробленої АЕС, протягом тривалих періодів трималася на значеннях вище 50%, то зима 2016-17 років принесла нові рекорди. На тлі дефіциту антрациту частка «Енергоатома» перевалила за 60%. У той же час, істотно зросли і ризики функціювання ОЕС країни в рамках введеного урядом «особливого періоду». Зокрема, гарячий резерв ТЕС знижений з 1000 до 500 МВт, що не покриває дефіциту при аварійному відключенні одного блоку мільйонника на АЕС», – зазначив Марунич.

Згідно з його прогнозом, ситуація може загостритися вже в найближчі місяці.

«Із початку червня АЕС України через планові ремонти не зможуть забезпечити профіцит потужності для вироблення електроенергії. Традиційно знизиться частка гідрогенерації з поточних 9-9,5% на тлі високої води, до 6-6,5%. Саме остання в даний час при дефіциті вугілля на ТЕС покриває піки споживання в ОЕС України», – стверджує експерт.

Також він додав, що торішня статистика свідчить про суттєве підвищення рівня аварійності на об’єктах «Енергоатому».

«Так, 2016 року АЕС України одинадцять разів виводили блоки під позапланові ремонти загальною тривалістю 148 діб. У 2015 році таких ремонтів було всього сім, 2014 року – шість, 2013-го – жодного», – підкреслив Марунич.

За його словами, як наслідок при зрослій частці АЕС в обсязі виробленої електроенергії Україна потрапила в пряму залежність від стабільної роботи АЕС.

«На практиці, як бачимо, до стабільності там далеко», – резюмував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ