Безпосереднє сусідство країн-претендентів з Росією може вплинути на запрошення вступити в Альянс

Україна та Грузія поки що не відповідають вимогам, які дозволять їм долучитися до Північноатлантичного Альянсу. Однак грузини на цьому шляху досягли більших успіхів, ніж українці. Цю думку висловив спецпредставник США в Україні Курт Волкер, передає Грузія Online.

Попри прогрес Грузії наразі не пропонуватимуть членство у НАТО.

«У порівнянні з Україною Грузія має більший прогрес. Маю на увазі прозорість, той внесок, який Грузія зробила в міжнародну безпеку, реформи в оборонній галузі, боротьбу з корупцією тощо. Однак не думаю, що в НАТО сьогодні хто-небудь скаже про готовність прийняти Грузію. У Грузії має бути успішна, прозора, безпечна демократія, як в інших країнах НАТО, і вона має підготуватися до того, щоби бути в перших рядах, коли НАТО ухвалить рішення про подальше розширення», – пояснив політик.

Окрім того, зазначив він, при черговому розширенні НАТО на схід враховуватиметься думка усіх країн-членів і такий чинник, як безпосереднє сусідство країн-претендентів на членство з Росією.

«Нагадаю приклад балтійських країн – 1999 року їм заявили про неможливість прийняття їх до НАТО, проте 2002 року їх запросили в НАТО. Для прийняття будь-кого в НАТО потрібен консенсус усіх членів. Ми не можемо знехтувати тим фактом, що Росія великий сусід», – додав Волкер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, влітку 2017 року майже половина українців (48,1%) була готова проголосувати за вступ України до НАТО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ