Україна може недорахуватися десятків мільярдів гривень

2018 року Україна може втратити десятки мільярдів гривень через податкові пільги. Про це свідчать супровідні матеріали до держбюджету – повідомляє Finclub.

Загальний обсяг податкових пільг виросте наступного року на 1,1 мільярда гривень. Показник становитиме до 26,3 мільярда.

Цього року прогнозують фіскальні втрати державного і місцевого бюджетів через податкові пільги, які є на рівні 15,2 мільярда гривень. Цей показник є найнижчим за останні роки.

Згідно з інформацією видання, 2015 року втрати сягали понад 55 мільярдів гривень. Останніми роками пільги скорочувалися через скасування пільг в аграрній галузі по податку на додану вартість (ПДВ). В інших царинах такі пільги залишаються. Зокрема, на ліки нараховується податок за ставкою 7%, обсяг пільг у 2018 році становитиме понад 16 мільярдів гривень.

За вагомістю друге місце посідають пільги зі сплати податку на нерухомість, які становитимуть майже 8 мільярдів гривень.

Крім цього, бюджет України втратить більше мільярда гривень на прибуток, 674 мільйони гривень акцизу. Не дорахується також 209 мільйонів гривень збору за паркування та 24 тисячі туристичного збору.

Читайте: Віктор Лешик: Новий податок від НКРЕКП сформував ласий шматок в 10 млрд щороку