10 липня у Києві з візитом перебуває найвищий постійно чинний керівний орган НАТО та Генсек Альянсу

Україна поки що не подаватиме заявку на вступ до НАТО – нині варто зосередитися на проведенні важливих реформ, щоби відповідати стандартам країн-членів Альянсу. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час засідання комісії Україна-НАТО, на якій був присутній і Генсек Альянсу Єнс Столтенберґ. Про це повідомляє повідомляє прес-служба глави держави.

«Ще раз хочу підкреслити, що це не означає, що ми будемо негайно подавати заявку про членство. Абсолютно ні. Це означає, що нам потрібно вибудувати реальну програму реформ, програму нашої співпраці, активізувати наші зусилля для досягнення необхідних стандартів, і в цьому нам необхідна допомога і співпраця з нашими партнерами у НАТО», – сказав Порошенко.

У свою чергу, генсек Альянсу заявив, що НАТО підтримує Україну та наголошує на всеосяжній необхідності виконання Мінських угод.

«Ми тут для того, щоби продемонструвати солідарність НАТО з Україною, а також нашу тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності вашої держави. Росія продовжує агресивні дії проти України, але НАТО і країни Альянсу на вашому боці», – сказав Столтенберґ.

Він наголосив, що в НАТО стурбовані ситуацією на Донбасі, і зазначив, що Мінські угоди повинні бути виконані в повному обсязі, а місія ОБСЄ має отримати повний, безпечний і безперешкодний доступ до всієї території України.

Як відомо, 10 липня у Києві з візитом перебуває найвищий постійно чинний керівний орган НАТО – Північноатлантична рада, а також Генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберґ. Він зустрінеться з керівництвом України, народними депутатами та відвідає низку заходів, приурочених 20-й річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО.

Нагадаємо, Верховна Рада України законодавчо закріпила курс України на вступ до НАТО.

Читайте: Більшість українців сприймає членство в НАТО як гарантію безпеки

БЕЗ КОМЕНТАРІВ