Політолог переконаний, що Росія не виконуватиме рішення Міжнародного суду

Україні не варто сподіватися на рішення міжнародних судів на свою користь, поки вона офіційно не визнала Російську Федерацію країною-агресором. Цю думку висловив у коментарі Гордону російський політолог Станіслав Бєлковскій, коментуючи ухвалене Міжнародним судом ООН рішення щодо захисту національних меншин в окупованому Криму.

«Україна наступила на граблі, про які її давно вже попереджали: якщо ти не оголошуєш війну будь-якій країні, то не можеш вважати її агресором. Тут повинна бути чітка послідовність. Спочатку країні потрібно оголосити війну, а потім вже користуватися цим аргументом. Якщо формального стану війни немає, дипломатичні відносини між країнами збереглися, навіть діє безвізовий режим, то не можна апелювати до агресії як аргументу», – підкреслив політолог.

На його думку, в іншому випадку слова про російську агресію сприймаються лише як політична риторика Києва.

Він переконаний, що у позову України в міжнародному суді немає перспективи з огляду на низку причин.

«Я, звичайно, не закликаю Україну оголошувати війну Росії, але факт є фактом. У нас, як вихідців із СРСР, є проблеми з правовою свідомістю. Нам здається, що суди діють за політичною логікою», –  стверджує Бєлковскій.

Крім того, він запевнив, що  російська влада не виконуватимуть рішення суду – Путін тільки робитиме вигляд, що їх виконує. Наприклад, у Гаазький суд надішлють папірець, що у Криму збільшено кількість українських шкіл і кримськотатарських класів.