За словами Люнґмана, у Фонді занепокоєні через зростання витратного тиску на Держбюджет України

В Україні відсутні можливості для збільшення видатків Державного бюджету. Про це заявив представник Міжнародного валютного фонду Йоста Люнґман, передає Економічна правда.

«Відновлення фіскальної дисципліни у 2016-17 роках і поступове скорочення держборгу були суттєвими досягненнями в контексті програми реформ, які підтримуються МВФ», – сказав Люнґман.

За його словами, важливо дотримуватися цих основних правил і надалі, оскільки все ще значний державний борг залишається істотним чинником вразливості.

«Ми стурбовані зростанням витратного тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнозів дохідної частини бюджету. Враховуючи це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних витрат в 2018 році», – додав представник МВФ.

Як пише видання, в уряді на даний момент розглядають можливість майбутнього потенційного перегляду бюджету під підвищення мінімальної заробітної плати.

Позиція МВФ в цьому питанні була завжди однозначною: підвищення «мінімалки» є можливим виключно за наявності економічних підстав. Сьогодні, на думку МВФ, збільшення витрат є економічно неможливим.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Національний банк очікує на транш від Міжнародного валютного фонду на початку третього кварталу 2018 року.

У цілому, НБУ очікує надходження 2 млрд доларів від МВФ у поточному році.