Янукович, Путін
Позику Януковичу в 3 млрд. вважають винагородою Москви за рішення відмовитися від євроасоціації України

«Україна додумалася до уїдливої відповіді на адресу Росії, яка вимагає повернути 3 мільярди доларів – позику, термін якої закінчився торік. А саме: якщо ви хочете отримати свої гроші назад, вам не слід було вдиратися в нашу країну», – пише Financial Times.

«Така суть суперечки, яка цьогоріч може перерости в тривалий розгляд у Високому суді Лондона», – зауважують журналісти Елейн Мур і Ніл Баклі.

Професори правознавства кажуть, що аргументи України цілком переконливі. Та лише небагатьом країнам вдалося довести в суді, що вони мають право не виплачувати свої борги, нагадує видання.

«Україна, відмовляючись повернути Росії 3 мільярди доларів – позику у формі облігацій на три роки, посилається як центральний аргумент на анексію Росією Кримського півострова та її участь у сепаратистському конфлікті, який триває на сході України два роки. Уряд підкреслює, що це доказ економічної, політичної і військової стратегії, яку Росія застосовує з метою дестабілізації України, фактично позбавляючи її здатності повернути борг», – йдеться в статті.

Марк Вейдемаєр з Університету Північної Кароліни назвав цей позов унікальним.

«Російсько-українська суперечка охоплює напружений воєнно-політичний конфлікт, що стоїть за пересічною суперечкою про договір, регульованою за англійським правом. (…) Рішення про позов залежатиме переважно від політичних, економічних і військових міркувань, а не від юридичних», – пояснив він.

Як відомо, справа за позовом Росії слухається в Високому суді Лондона, оскільки випуск бондів регулювався англійським правом.

Нагадаємо, у лютому 2016 року Україна вирішила доводити, що «борг Януковича» був хабаром за формою і за змістом. Справу розглядатиме Лондонський суд.

Як відомо, РФ придбала урядові облігації України наприкінці 2013 року. Такий крок аналітики вважають винагородою Москви за рішення тодішнього президента Віктора Януковича відмовитися від планів укладення Договору про асоціацію з Євросоюзом.

Наприкінці серпня 2015-го року найбільші держателі українських євробондів погодилися списати 20% номінальної вартості зобов’язань, що становить 18 млрд дол. Росія на списання не погодилася. Уряд України 18 грудня ввів мораторій на виплату цього боргу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ