Економіст оцінив провал із отриманням наступного траншу МВФ

Економіст Юрій Буздуган у коментарі Слову і Ділу оцінив заяву міністра фінансів Олександра Данилюка про те, що МВФ переніс засідання щодо траншу для України.

За словами Буздугана, слід усвідомлювати, що кредити від МВФ надаються з фінансової точки зору на дуже комфортних умовах, але транші свободи Україні не дадуть.

«Кредити МВФ Україні надаються під 6%. Для порівняння, в Україні кредит можна взяти під 30%. Порядок приблизно такий. Але, під ці фінансово комфортні умови Україна бере на себе певні політичні зобов’язання. Тобто ми маємо справу із зовнішнім управлінням України», – підкреслив економіст.

У цій ситуації, упевнений він, МВФ вирішив не включати розгляд питання траншу для України до порядку денного й дане рішення є абсолютно виправданим, вважає він.

«Питання стоїть дуже просто: Донбас – частина України, чи ні? Якщо ми віддаємо його РФ, то тоді питання вирішене автоматично й потрібно запроваджувати блокаду. Якщо, Донбас – це Україна, треба зробити все можливе, аби підтримати соціально-економічні зв’язки з окупованою частиною України. Ті, хто організував блокаду, розуміють вони самі, чи ні, що коять – роблять усе, щоб відрізати Донбас від України», – пояснив експерт.

Він запевнив, що те, що відбувається з блокадою, зводиться до принципу непорушності кордонів.

«Сили, які стоять за МВФ, в якості своєї позиції дотримуються Гельсінських угод 1975 року про непорушність кордонів. Це їхня жорстка позиція. Те, що зараз національні інтереси відстоюються за допомогою зовнішнього управління – сором», – наголосив фахівець.

«Усі досі підтримували Україну, тому що ми виступали за непорушність кордонів. Рішення РНБО стосовно транспортної блокади порушує його. Цього не сприймає ніхто в Європі. МВФ теж зараз показав свою позицію: кредитори категорично проти цього. Цілком можливо, що позиція інших європейських фінансових організацій буде такою ж, як у МВФ».

Проте, як він підкреслив у підсумку, слід не забувати, що кредити від МВФ, хоча й фінансово вигідні, але системно являють собою пастку для України, і економічно вільною в такий спосіб Україна не стане.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ