Немає жодної європейської країни, де б ситуація із представництвом жінок у парламентах була гіршою, ніж в Україні

У питаннях рівноправ’я, зокрема щодо представлення жінок у парламенті, Україна за 25 років незалежності ще не сягнула рівня деяких країн Африки. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

Як приклад він навів рішення кенійського верховного судді Джона Матіво щодо необхідності імплементації парламентом на практиці закону стосовно правила двох третин гендерних квот на виборні посади.

«На це парламенту дається 60 днів, в іншому випадку йому загрожує розпуск. Вже чую бундючні вигуки: «Ми ж не Африка!». Справді, ми не Африка. Україні пощастило з географічною ситуацією (якщо не рахувати сусідство із Росією), кліматом і ще багато з чим. Не пощастило лише з самозакоханими мачо-героями, які вважають, що місце жінки – біля плити або дитячої колиски, у кращому випадку – на городі чи на базарі, але ні в якому разі не в парламенті чи ще якихось керівних органах», – написав він.

За словами Кислиці, якщо парламентарі Кенії дослухаються до судді Матіво, то Кенія скоро підніметься з 55-го місця у світі (статистика Міжпарламентського союзу за 1 березня 2017 року) якщо не до першого десятку, то, імовірно, другого десятку країн за чисельністю жінок у національному парламенті.

«Немає жодної європейської країни де б ситуація із представленістю жінок у національних парламентах була гіршою, ніж в Україні. Ну, хіба що Вірменія, яка станом на 1 березня ц.р. посідала 160-ту позицію.

А що ж там з Ґондурасом, над яким так люблять потішатися в Україні? Там, звісно не так вже добре справи як у Кенії. Ґондурас скромно ділить 63-тю позицію із Канадою і Францією… Запрягайте, хлопці, конів: ще 82 позиції – і ми маємо шанс наздогнати кампанію із Ґондурасу, Франції і Канади!» – додав він.

УКРАЇНА ЩЕ НЕ АФРИКА ….І ТАКИ НЕ ГОНДУРАСПодекуди, утішаючись своєю дотепністю, місцеві мачо-політики посилаються на…

Posted by Sergíy Kyslytsya on Sunday, 9 April 2017

Згідно з останніми статистичними відомостями Міжпарламентського союзу, Україна перебуває на 145-й позиції у світі зі 190 країн за чисельністю жінок у національному парламенті.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ